גם שוק האבטחה הפיסית עובר לענן – קבוצת ריסקו משנה את חוקי המשחק

כשכל העולם עובר לענן, אין זה מפתיע שגם המגזרים המאובטחים ביותר יגיעו לשם בסופו של דבר. קבוצת ריסקו הישראלית, מובילה גלובלית בפיתוח וייצור פתרונות אבטחה טכנולוגיים, הרחיבה לפני מספר שנים את יכולות מוצריה בתחום התרעת פריצה לבתים ולעסקים באמצעות חיבורם לסביבת הענן. לאחרונה העבירה חברת ריסקו את שירותי הענן לפלטפורמה של מיקרוסופט, Azure, כשהמהלך פותח את הדרך לענן לשוק האבטחה כולו, שלמרות החששות, מבין כי גם בענף זה, צריך להתאים את הפתרונות לעידן הדיגיטלי, וכמנוע צמיחה לשירותים ויישומים החדשים שמאפשר השימוש בטכנולוגיית ענן.

בין המוצרים העיקריים שמציעה ריסקו בתחום הענן: מערכת לייטסיס 2 ומערכת CommPact האלחוטית החדשה מבית ריסקו, וכן שירותי בית חכם המבוססים על מערכת האבטחה. בזכות קישוריות לענן, הווידאו והאזעקה משולבים באותה אפליקציה, כך שניתן לוודא התראות של מערכות אזעקה ואבטחה בזמן אמת, באמצעות צפיה בווידאו חי – כסרטון או כתמונות וידאו מהשטח המאובטח. הוידאו מגיע ישירות לסמארטפון באפליקציה, בתגובה להתרעת אזעקה על פריצה או אירוע בטיחות כמו אש או הצפה, וכן במקרה של לחיצה על לחצן מצוקה. הצפייה מאפשרת לבעל הבית או העסק לוודא מיידית אם מדובר באירוע אמת או אזעקת שווא.

חמי פינצי, סמנכ”ל שיווק וניהול מוצרים בקבוצת ריסקו: “מחשוב ענן הוא הדבר החם בשוק ה-IT כבר מספר שנים, איש כבר לא מרים גבה כשארגונים במגוון תחומים, עסקים, וגם אנשים פרטיים מעבירים את המידע החשוב להם מתשתית שרתים פרטית לענן. לעומת זאת, בשוק מערכות האבטחה והאזעקה, הולכים תמיד רק על בטוח, לכן כל שינוי בכללי המשחק מחייב שימוש בטכנולוגיות מוכחות בלבד, כאלה שכבר צברו ניסיון והצלחה. אחרי שכול המשק עובר לענן, הגיע גם תורו של ענף האבטחה הפיסית לעבור לשם, כיוון שהמציאות הטכנולוגית חזקה מכל שיקול אחר.”

מבחינת המתקינים, המהלך מרחיב באופן משמעותי את סל המוצרים והשירותים שהם יכולים למכור על בסיס הענן ומאפשר להם לבצע תיקונים והתאמות מרחוק ללא צורך בהגעה לבית הלקוח. ביטול הצורך בהגעת המתקין, מאפשר להוזיל את העלויות הכוללות למתקין וללקוח. עוד יתרון חשוב הוא האפשרות להוסיף למערכת קיימת, הן אצל לקוחות ותיקים והן חדשים, אלמנטים נוספים, כמו בית חכם.

הלקוח מצידו מקבל מוצרים מתקדמים ומהירים יותר, קלים לתחזוקה מרחוק וגמישים לשדרוגים (ובשל כך גם זולים יותר), עם דגש רב יותר על חווית המשתמש: מאפליקציה בטלפון החכם הכוללת שליטה מלאה במערכת האזעקה מכל מקום בעולם ובכל זמן, דרך סנכרון מערכת האזעקה למצלמת וידאו המאפשרת קבלת תמונות/וידאו באירוע פריצה או לפי דרישה, השגחה מרחוק על קשישים ועד לבית חכם.

בנוסף לשליטה מרחוק במערכות הבית, שירותי בית חכם המקצועיים של ריסקו מאפשרים למשתמש להגדיר למערכת תרחישים שונים ומשולבים: לקראת שעת השינה, מצב “לילה” של המערכת יכול לבצע פעולות כגון נעילת הדלתות, כיבוי אורות ודריכת מערכת האזעקה באופן אוטומטי. בבוקר – כיוון הטרמוסטט לטמפרטורה מוגדרת של המזגן בשעה מסוימת, נעילת דלתות וכיבוי אורות ומזגנים ביציאה מהבית ועוד שלל פעולות דומות – על פי דרישת הלקוח.

ריסקו לא מתכוונת לעצור במגזר הביתי ועסקים קטנים. כחברה גלובלית שבין לקוחותיה אלפים של מבני ציבור, קומפלקסים של משרדים ומבנים מסחריים גדולים, ובהמשך לאירוע מוצלח מאד שנערך היום במיקרוסופט במסגרת השותפות העסקית בין השתיים, היא תקיים בבית מיקרוסופט אירוע נוסף בנושא ענן בהשתתפות קב”טים ומנהלים טכנולוגיים של המוקדים הגדולים בישראל בשבועות הקרובים.

Amazia Keidar, Director of Global Marketing RISCO Group

Amazia Keidar, Director of Global Marketing, RISCO Group