מכונות וירטואליות בעולם של עסקים מודרניים

העולם העסקי והטכנולוגי של היום דורש גמישות, מיידיות וניידות מקסימלית בזמן אמת.
אנשי ה-
IT נדרשים כיום לספק מערכת מחשוב שתדע להתמודד עם Scaling משתנה, רמת אבטחה גבוהה ויכולת זמינות אבסולוטית. המשימה אומנם נשמעת כמעט בלתי אפשרית, אבל השינויים החדשים בעולם ה-Cloud computing דווקא הופכים אותה לפשוטה בהרבה.

עד לא מזמן, כשבחנת את החלופות הקיימות בתחום מחשוב הענן, חלק מהספקים דרשו ממך לבצע התאמות של המערכת כדי שתוכל לבצע מיגרציה למערכות ה-Cloud שלהם. לחלופין, יתכן ונדרשת להתמודד עם שרתים שפשוט לא עומדים בעומס, או להיפרד מתקציבי עתק רק כדי שתוכל ליהנות ממערכת יציבה ואמינה.

אז מה השתנה בעולם המכונות הוירטואליות (VM’s)?

ענף מחשוב הענן השתנה משמעותית כאשר מודל ה- IAAS בעולם ה-VM של Microsoft Azure שוחרר לעולם, ואפשר ללקוחות להשתמש בתשתית בתור שירות, ולא בתור מוצר.
חשוב לציין, כי חברת מיקרוסופט היא היחידה שזכתה לתקן Leader בדו”חות האחרונים של Gartner סביב תחומי הפלטפורמה, התשתית, הפרודוקטיביות והפתרונות העסקיים.

משמעות הדבר בפועל, היא שאתה יכול לבצע Lift-Shift ל-Data Center שלך לתוך מערכת מחשוב הענן של מיקרוסופט בתוך דקות, וזאת מבלי לבצע שינויים בארכיטקטורת הרשת הקיימת ולשמור על סימטריה מלאה. תמיד תוכל גם להשתמש במודל היברידי בו חלק מהמידע עדיין קיים ב-On-premises וחלקו בענן. התהליך כולו שקוף מבחינת המשתמשים ואין צורך לנהל Active Directory שונה או לחלק עומסים.

קבל סקירת וידאו של שירות ה- Infrastructure as a Service של Azure 

מה עוד אפשר למצוא ב-VM’s של Microsoft Azure?

קטגוריית ה-VM’s משתנה ומשתפרת בצורה עקבית, בדומה לכלל שירותי Azure. תוכל לבחון זאת תמיד על ידי הרשמה לניוזלטר של השירות. לאחרונה השקנו סדרת מכונות וירטואליות חדשה ב- Azure הנקראת      G-Series Virtual Machines, סדרת המכונות הוירטואליות הגדולות והחזקות ביותר בשוק הענן מבחינת כוח עיבוד, זיכרון ו- Storage: עד 32 ליבות, 448GB RAM ו- 6.5TB Local SSD Storage. מידע והסברים נוספים תוכל למצוא בבלוג פוסט הבא: Largest VM in the Cloud.

מיקרוסופט מציעה לך להתחבר לתשתית הענן של Azure על גבי 17 Data Centers ברחבי העולם, ומבטיחה זמינות של 99.95%. מלבד הביצועים והזמינות, ישנם עוד כמה יתרונות שמציבים את שירות ה- VM’s שלה במובילות בולטת אל מול המתחרות.

כל האפשרויות פתוחות.

למרות שחברת מיקרוסופט מזוהה בעיקר עם המותג Windows במשך שנים ארוכות, מערך ה-Cloud Computing שלה מאפשר להתקין בקלות ובמהירות מערכות הפעלה של קוד פתוח כמו הפצות Ubuntu ו-Suse של לינוקס, לצד שרתי Windows ושימוש בכלי ניהול קוד פתוח מוכרים כמו Puppet, Chef ו-Docker.
יש גם אינטגרציה מלאה עם מוצרים משלימים של SAP ו-Oracle, הכל על גבי אותה תשתית, והיד עוד נטויה מהבחינה הזאת.

הכל כבר מוכן.  

האנשים שמאחורי Azure מבינים שלא תמיד אתה רוצה להתעסק עם הגדרות, התקנות ורישוי בזמן הקמת מכונות וירטואליות. לכן, קיים כיום מערך מלא של Images מוכנים שמאפשר לך להקים מכונה וירטואלית מלאה בתוך דקות ולבחור אם היא תשמש בתור SQL Sever, שרת SharePoint או אפילו VM קלאסי של Windows Server למטרת בדיקות. האפשרויות מרובות, הכירו את האופציות העומדות לרשותכם.

האפשרות החדשה זמינה באמצעות רישיון MSDN חינמי שמאפשר לך להקים סביבת פיתוח או Testing מבלי להתחיל להתעסק בהתקנות ורישוי אלא מאפשר פשוט להתחיל לעבוד.

תשלום לפי דקה.

הנקודה המשמעותית מבחינתי, ומבחינת מרבית הלקוחות שלנו, היא מודל התשלום הייחודי שמאפשר תשלום לפי דקת עבודה. בפועל – אם הקמת מכונה וירטואלית לצורך בדיקות של יום או אפילו כמה שעות (או דקות) אין שום צורך לרכוש מנוי חודשי אלא פשוט להתחיל לעבוד. ברגע שסיימת את הליך הבדיקות או הפיתוח גם החיוב יסתיים.

למרות שיטת החיוב החסכונית, אתה לא מוגבל מבחינת Scaling ותוכל אפילו להגדיר Auto Scaling המתבסס על לוחות זמנים קבועים או שימוש של ה-CPU במצבים מסוימים. החיוב מתבסס על זמן השימוש הנקודתי ורמת הביצועים שנצרכה, כך שמדובר בחיסכון משמעותי מאד במקרים בהם נדרשות יכולות גבוהות יותר מאלו שזמינות לכם On Premises לזמן מוגבל או אפילו באופן קבוע.

אין ספק שעולם ה-Cloud Computing חווה מהפיכה משמעותית בשנים האחרונות ושם נמצאת תשתית המחשוב שאתה צריך. אם בחרת להתקדם לסביבת פיתוח או בדיקות בענן, הקפד לבחור תמיד במי שיספק לך סביבת עבודה נוחה ומוכרת, תוך שימוש בטכנולוגיה יציבה עם זמינות גבוהה ובמחיר המשתלם ביותר.

עדיין אין לך חשבון Azure? אני מזמינה אותך להתנסות בשירותי Azure עם 200$ חינם למשך חודש.

פרטים נוספים תמצא בעמוד Azure Virtual Machines

אנחנו תמיד עומדים כאן לשירותיך אז אנא – צור עימנו קשר

Shelly Gabriel

שלי גבריאל, מנהלת שיווק Cloud & Servers, מיקרוסופט ישראל