מודל הענן ההיברידי – גלו את הטוב שבכל העולמות

אחד השינויים החשובים ביותר בשנים האחרונות בתחום פלטפורמת הענן, שידוע יותר כ”מעבר לענן” הינו היווצרות מודל הענן ההיברידי. מודל אשר נותן מענה מלא לצרכי ארגונים בכל הגדלים.
אבל מהו בעצם מודל זה?

בפוסט הבא אפרט בפניכם את מאפייניו השונים אך מהות מודל הענן ההיברידי במשפט אחד הוא שילוב של תשתית ענן פרטי עם ענן ציבורי.

עסקים בכל הגדלים דורשים תשתית IT גמישה, אשר יכולה להתרחב על פי דרישה ולהגיב לצרכי העסק באופן דינאמי.  פתרון ענן פרטי נותן לך את הגמישות הזו, ומאפשר לך לנהל את משאבי התשתית שלך באופן אפקטיבי. כאשר אתה מרחיב את הדטהסנטר שלך לענן הציבורי, אתה עובד למעשה במודל ענן היברידי.

מודל ענן היברידי  מציע לך את הטוב הקיים ב-2 העולמות, ומאפשר לך יתרון עצום על ידי ניצול משאבים חיצוניים כאשר הם מתאימים לצרכים של העסק שלך.

התרחבות לענן צריכה למקסם ולהגדיל את האפשרויות העומדות בפניך מבלי להוסיף מורכבות לתהליך ניהול התשתית שלך. הענן ההיברידי נותן לך להעביר עומסי עבודה מהדטהסנטר שלך לשירות הענן או לשירות hosting, ובו בעת לשמר את הראיה הכוללת והשליטה הרחבה בתשתית שלך. תוכל לבנות אפליקציות היברידיות אשר ממנפות את המשאבים הארגוניים שלך  ואת משאבי הענן שברשותך.
כמו כן, תוכל ליהנות מאפשרויות אחסון, גיבוי ושחזור יעילים ואמינים, בעלות נמוכה.

היתרונות המרכזיים שמודל הענן ההיברידי מספק לך הינם:

– שמור על צורת עבודה אחידה והשתמש בכלים והמשאבים המוכרים לך הן בענן בפרטי והן בציבורי

– הרחב את הדטהסנטר שלך עם כלי ניהול אחידים וסביבת פיתוח וניהול זהויות מוכרת ואמינה

– ביצועים ברמה הגבוהה ביותר וסטנדרטיים בלתי מתפשרים של אבטחת מידע בדטהסנטר ובענן

– הגב במהירות לצרכים משתנים של העסק עם גמישות מירבית

ישנן כמה דרכים בהם ארגונים יכולים ליהנות ממודל הענן ההיברידי:

ענן פרטי וגם ציבורי:

סביבת IT ארגונית מצריכה פתרונות מהירים וחסכוניים, ברמה גלובלית.

מצא פתרון ענן אשר משלב ומשתלב עם נכסי ה-IT הקיימים שלך באופן מושלם, ומספק פלטפורמה פתוחה, נרחבת, אמינה ומאובטחת אשר תוכל לסמוך עליה.

השתמש בשירות הענן לצד התשתית והאפליקציות הקיימות שלך, והשתמש בכלים, בידע ובטכנולוגיות הקיימות אצלך בארגון ללא שום הגבלות.

מצא פתרון ענן אשר יכול להכיל את סביבת ה-IT ההטרוגנית שלך בצורה מלאה, בין אם מדובר ב- Java, לינוקס, פתרונות Oracle, קוד פתוח ועוד.

אחסן, גבה, צור או ארח מידע בענן – ותהנה מהמודל הכלכלי חסכוני של הענן מבלי להתפשר על ביצועים:

שירותי הענן מאפשרים קבלת שירות מיידי, נרחב, זמין ועמיד – בין אם לשימוש כפתרון האחסון המרכזי שלך או כפתרון משתלם של גיבוי, ארכיב או התאוששות מאסון. תוכל להתחיל בקטן, ולהגדיל את השימוש בהתאם לכמויות המידע ולצרכים המשתנים שלך – דאג תמיד לשלם רק עבור קיבולת האחסון אשר אתה משתמש בה.

פיתוח, בדיקות והרצה של אפליקציות

שירותי הענן מספקים חדשנות במהירות הענן על ידי שימוש בפתרונות הפיתוח והבדיקות של הפלטפורמה.

בנה אפליקציות חדשות במהירות, בצע בדיקות קיבולת וביצועים, והרץ את האפליקציות בענן או בסביבה הארגונית ללא מאמץ.

התחל בתהליך הפיתוח והבדיקות תוך דקות במקום לחכות שבועות ארוכים לרכש והטמעה של תשתית שרתים ייעודית.

הרץ מכונות וירטואליות מתוך גלריה של מכונות עם רישיונות תוכנה המגיעים באופן מובנה וללא צורך ברכישה נוספת של רישוי.

הרחב את הדטהסנטר שלך

השתמש בענן כהרחבה של הדטהסנטר שלך. צור רשת וירטואלית פרטית ובטוחה אשר מתחברת באופן בטוח לדטהסנטר הקיים שלך, או למחשבים אישיים – ונהל זאת תוך שימוש בכלים מוכרים בארגון.
תוכל להשתמש בכתובות ה-IP הפרטיות שלך, להשתמש ב-DNS שלך, וליהנות מאינטגרציה מלאה עם ה-Active Directory שלך. הרץ אפליקציות ארגוניות אשר דורשות התרחבות מהירה, אפליקציות קולבורציה או אפליקציות אשר כבר רצות ב-DMZ שלך. לא משנה מה הצרכים שלך – הענן יכול לספק לך את התשתית הגמישה להתרחבות מהירה מתשתית הארגון אל הענן.

תשתית ללא גבולות- הגע למקומות אליהם התשתית שלך לא מגיעה

החל מבניית אפליקציות web שצריכות להגיע ללקוחות ושותפים בכל העולם, ועד אספקת משאבים לאפליקציות מובייל והזרמת מדיה – טכנולוגיית הענן נותנת לך את הדרך להרחיב את התשתית שלך בכדי לתת מענה ברמה גלובלית.

בנה בקלות קמפיינים שיווקיים תוך שימוש במערכות ניהול תוכן כגון WordPress או Joomla , מנף משאבים לאפליקציות ל-Android, iOS או Windows Apps או קשר את מערכות ה-IT שלך עם מערכות של שותפים לקוחות. קבל את הכלים להתרחבות הגלובלית שאתה צריך כדי להגיע ליותר לקוחות ושותפים בכל מקום בעולם.

אני מזמינה אתכם להתחיל את המעבר לענן באופן הדרגתי או מלא.

פרטים נוספים תמצאו באתר Microsoft Azure

או פשוט הירשמו להתנסות בשירותי Azure עם 200$ חינם למשך חודש.

אנחנו תמיד עומדים כאן לשירותיכם אז אנא – צרו עימנו קשר

Shelly Gabriel

שלי גבריאל, מנהלת שיווק Cloud & Servers, מיקרוסופט ישראל

One thought on “מודל הענן ההיברידי – גלו את הטוב שבכל העולמות

  1. Pingback: מהפכה בעולם התשתיות | Azure

Comments are closed.