Category Archives: Azure

גיבוי QNAP ל-Azure Storage

כחלק מאסטרטגיית שיתוף הפעולה של מיקרוסופט עם צד שלישי, ניתן למצוא מגוון יישומים המתממשקים לשירותים השונים של Azure.

אחד מהיישומים הפשוטים אך המשמעותיים הזמינים, הוא אפשרות גיבוי של מערכות ה-NAS של QNAP לשירות Azure Storage. ל-QNAP שוק מפותח ומבוסס בארץ ובעולם והיישום מאפשר גיבוי לענן במחיר נמוך במיוחד. הערך הכלכלי לעסק גדול, כשכמובן גם לשותף המציע פתרון של שרת קבצים מקומי עם גיבוי מאובטח בעל שרידות גבוהה ב-Azure מדובר על ערך גבוה מאוד.

במאמר זה אדגים את הקלות של יישום פתרון הגיבוי ל-Azure Storage מהתקני ה-NAS של QNAP.

יצירת Storage Account  ב-Azure

1

כדי להתחיל, עוברים להגדרות של ה-Storage Account  ורושמים את ה-Storage Account Name וה-Access Key.

2

התקנה

ההתקנה נעשית מתוך ה-App Center  ב-QNAP

3

יצירת גיבוי ראשוני

פותחים את היישום מתוך ה-My Apps

4

ועוברים ל-Account – > Create Account . מזינים ב-Display Name שם ידידותי לצורך זיהוי קל של ה-QNAP ואת הפרטים מסעיף ב

5

לאחר שיוך החשבון יוצרים משימת גיבוי ב-Backup ->Create Job

6

אשף פשוט ידריך אותנו בשלבי יצירת משימת הגיבוי.

טיפים:

  • אני נוהג לא לסמן את אפשרות clean up deleted data on the cloud – האחסון זול מאוד ואף פעם אין לדעת מתי יהיה צורך בגרסה ישנה של קובץ מסוים
  • השימוש ב-File Compression יעשה בהתאם לסוג הקבצים – למשל, אין טעם לכווץ אם מדובר בקבצי מדיה, הפעולה תגזול משאבי עיבוד יקרים
  • ב Container name רצוי להזין שם שמזהה את הלקוח. ניתן לבחור שם של Container קיים
  • בריצה ראשונית כדאי להגדיל את ה-Maximum skipped files. שמות קבצים בעייתיים לא יעלו ל-Azure Storage (מזכיר את ה-OneDrive for business המיתולוגי)
  • בהגדרות ה-Account רצוי להגדיר את ה-Rate limit כדי שהגיבוי לא ישאב את כל רוחב הפס. אני בד”כ מסיר את המגבלה אם הגיבוי מתבצע בלילה
  • הגדרות ה-Notification ב-Control Panel מאפשרות חיווי בדוא”ל על הצלחה/בעיות בגיבוי

הרצה ראשונית

7

שימו לב שב-Blob נוצר ה-Container שהגדרנו ב-Backup Job. כניסה אליו תראה את הקבצים שגובו.

8

passport-avi

הפוסט נכתב על ידי אבי פלץ
יועץ ובעלים – LegaLog

גם שוק האבטחה הפיסית עובר לענן – קבוצת ריסקו משנה את חוקי המשחק

כשכל העולם עובר לענן, אין זה מפתיע שגם המגזרים המאובטחים ביותר יגיעו לשם בסופו של דבר. קבוצת ריסקו הישראלית, מובילה גלובלית בפיתוח וייצור פתרונות אבטחה טכנולוגיים, הרחיבה לפני מספר שנים את יכולות מוצריה בתחום התרעת פריצה לבתים ולעסקים באמצעות חיבורם לסביבת הענן. לאחרונה העבירה חברת ריסקו את שירותי הענן לפלטפורמה של מיקרוסופט, Azure, כשהמהלך פותח את הדרך לענן לשוק האבטחה כולו, שלמרות החששות, מבין כי גם בענף זה, צריך להתאים את הפתרונות לעידן הדיגיטלי, וכמנוע צמיחה לשירותים ויישומים החדשים שמאפשר השימוש בטכנולוגיית ענן.

בין המוצרים העיקריים שמציעה ריסקו בתחום הענן: מערכת לייטסיס 2 ומערכת CommPact האלחוטית החדשה מבית ריסקו, וכן שירותי בית חכם המבוססים על מערכת האבטחה. בזכות קישוריות לענן, הווידאו והאזעקה משולבים באותה אפליקציה, כך שניתן לוודא התראות של מערכות אזעקה ואבטחה בזמן אמת, באמצעות צפיה בווידאו חי – כסרטון או כתמונות וידאו מהשטח המאובטח. הוידאו מגיע ישירות לסמארטפון באפליקציה, בתגובה להתרעת אזעקה על פריצה או אירוע בטיחות כמו אש או הצפה, וכן במקרה של לחיצה על לחצן מצוקה. הצפייה מאפשרת לבעל הבית או העסק לוודא מיידית אם מדובר באירוע אמת או אזעקת שווא.

חמי פינצי, סמנכ”ל שיווק וניהול מוצרים בקבוצת ריסקו: “מחשוב ענן הוא הדבר החם בשוק ה-IT כבר מספר שנים, איש כבר לא מרים גבה כשארגונים במגוון תחומים, עסקים, וגם אנשים פרטיים מעבירים את המידע החשוב להם מתשתית שרתים פרטית לענן. לעומת זאת, בשוק מערכות האבטחה והאזעקה, הולכים תמיד רק על בטוח, לכן כל שינוי בכללי המשחק מחייב שימוש בטכנולוגיות מוכחות בלבד, כאלה שכבר צברו ניסיון והצלחה. אחרי שכול המשק עובר לענן, הגיע גם תורו של ענף האבטחה הפיסית לעבור לשם, כיוון שהמציאות הטכנולוגית חזקה מכל שיקול אחר.”

מבחינת המתקינים, המהלך מרחיב באופן משמעותי את סל המוצרים והשירותים שהם יכולים למכור על בסיס הענן ומאפשר להם לבצע תיקונים והתאמות מרחוק ללא צורך בהגעה לבית הלקוח. ביטול הצורך בהגעת המתקין, מאפשר להוזיל את העלויות הכוללות למתקין וללקוח. עוד יתרון חשוב הוא האפשרות להוסיף למערכת קיימת, הן אצל לקוחות ותיקים והן חדשים, אלמנטים נוספים, כמו בית חכם.

הלקוח מצידו מקבל מוצרים מתקדמים ומהירים יותר, קלים לתחזוקה מרחוק וגמישים לשדרוגים (ובשל כך גם זולים יותר), עם דגש רב יותר על חווית המשתמש: מאפליקציה בטלפון החכם הכוללת שליטה מלאה במערכת האזעקה מכל מקום בעולם ובכל זמן, דרך סנכרון מערכת האזעקה למצלמת וידאו המאפשרת קבלת תמונות/וידאו באירוע פריצה או לפי דרישה, השגחה מרחוק על קשישים ועד לבית חכם.

בנוסף לשליטה מרחוק במערכות הבית, שירותי בית חכם המקצועיים של ריסקו מאפשרים למשתמש להגדיר למערכת תרחישים שונים ומשולבים: לקראת שעת השינה, מצב “לילה” של המערכת יכול לבצע פעולות כגון נעילת הדלתות, כיבוי אורות ודריכת מערכת האזעקה באופן אוטומטי. בבוקר – כיוון הטרמוסטט לטמפרטורה מוגדרת של המזגן בשעה מסוימת, נעילת דלתות וכיבוי אורות ומזגנים ביציאה מהבית ועוד שלל פעולות דומות – על פי דרישת הלקוח.

ריסקו לא מתכוונת לעצור במגזר הביתי ועסקים קטנים. כחברה גלובלית שבין לקוחותיה אלפים של מבני ציבור, קומפלקסים של משרדים ומבנים מסחריים גדולים, ובהמשך לאירוע מוצלח מאד שנערך היום במיקרוסופט במסגרת השותפות העסקית בין השתיים, היא תקיים בבית מיקרוסופט אירוע נוסף בנושא ענן בהשתתפות קב”טים ומנהלים טכנולוגיים של המוקדים הגדולים בישראל בשבועות הקרובים.

Amazia Keidar, Director of Global Marketing RISCO Group

Amazia Keidar, Director of Global Marketing, RISCO Group

אתם מוזמנים לוובינר Azure למתחילים, בחינם!

התחלתם את צעדיכם הראשונים בפלטפורמת Azure ויש לכם שאלות? לא יודעים איפה להתחיל וצריכים הכוונה? – אתם מוזמנים להצטרף לוובינר Azure למתחילים, בחינם.

את הוובינר יעביר רותם רוזמרין, P-Seller ומומחה Azure, שיציג את המערכת, יעבור על השירותים העיקריים הזמינים עבורכם ויעניק לכם מענה בלייב על כל שאלה. הנושאים בהם נעסוק הם:

  • היכרות ראשונה עם פלטפורמת Azure
  • מעבר על המודל העסקי והתמחור של Azure
  • דמו של המערכת על מכונה וירטואלית, Storage ושירותי רשת
  • שירות גיבוי ב-Azure

הצטרפו אלינו ביום רביעי, 28.10, בשעה 16:00!

להרשמה לחצו כאן

Webinar wednesday

גבו SQL, מכונות וירטואליות Hyper-V ועוד באמצעות Azure Backup

אנחנו שמחים להציג את הגיבוי עבור Microsoft SQL, Hyper-V VMs, SharePoint Server, Microsoft Exchange ו- Windows Clients ב- Microsoft Azure Backup Server שעד היום היה תחת שם הקוד “פרויקט Venus”.

משתמשים העושים שימוש ב- Workloads באחד מהשירותים הללו, יוכלו להנות מיתרונות שרת הגיבויים על ידי בחירה בגיבוי לדיסק, על מנת להשיג RPO ו- RTO טובים יותר. כמו כן, ניתן להמשיך ולגבות ל- Azure לשימור לטווח ארוך באמצעות גישת גיבוי דיסק-לדיסק-לענן. בנוסף, משתמשים יכולים למנף את Microsoft Azure Backup server על מנת לנטר את הגיבויים של האפליקציות בקונסולה אחת מקומית.

ה- Agent של Microsoft Azure Backup, או בשמו המלא: Microsoft Azure Recovery Services Agent, מאפשר לגבות רק קבצים ותיקיות ל- Azure כפי שקיים כיום. משתמשים יכולים להמשיך ולהשתמש ב- Agent לגיבוי ישיר לענן. להגנה על Workloads של יישומים, משתמשים יכולים להוריד את Microsoft Azure Backup server ולהתקין על שרת Windows Server.

להורדה, יש להכנס ל- Azure subscription ולהגיע ל- Azure Backup vault (או ליצור Vault במידה והוא לא קיים). במדריך ה-Quick Start קיים אשף המוביל להורדה של Microsoft Azure Backup Server.

cloud

Microsoft Azure Backup server זמין כעת בכל האזורים הגיאוגרפיים שבו Azure נגיש, מלבד מרכז הנתונים הממשלתי של Azure ו- Microsoft Azure בסין המופעל באמצעות 21Vianet.

Microsoft Azure Backup Server ימשיך לחייב את הלקוחות לפי תוכנית ה- Azure הקיימת כעת (לדוגמה Pay-as-you-go, EA, OPEN). מודל התמחור אינו משתנה, ותוכלו לקרוא את התיאור של מודל זה בקישור הבא.

בנוסף להצגת יכולת גיבוי Workloads, Microsoft Azure Backup Server תומך בגיבוי של מקורות נתונים גדולים, שמירה לטווח ארוך של עד 99 שנים, יכולת לשחזר נתונים מכספת הגיבוי של Azure באמצעות שרת חלופי ועוד הרבה יותר!

לפרטים נוספים כמו prerequisites, configuration, FAQs וכדומה תוכלו לעיין ב- Azure Backup documentation.

הפוסט נכתב על ידי ליאור רובין, יועץ טכנולוגי לפתרונות ענן

חם מהתנור: עדכונים מבית Azure

פלטפורמת Azure מתעדכנת עם שירותים ותמחורים חדשים. הכירו את כולם:

1. Azure Key Vault generally available

השירות מציע למפתחי ענן דרך קלה וחסכונית לעזור להגן על מפתחות הגנה וסודות אחרים, באמצעות מודולים אבטחה חומרתיים (HSM). כך יכול הלקוח לנהל את מחזור החיים המלא של אותם מפתחות וסודות ארגוניים, להגיש ולשמור על תאימות לתקנות אבטחת מידע.

2. Azure Active Directory Connect generally available

כלי פשוט, מהיר וקל לחיבור של Active Directory ו- Active Directory Azure בכמה קליקים. כך ניתן לעזור ללקוח לסנכרן רק את הנתונים להם הם באמת זקוק מסביבות Single or Multi-Forest ומאפשר כניסה עם הזדהות יחידה (SSO) ל- Microsoft Office 365 ואלפי יישומי SaaS אחרים, באמצעות סנכרון סיסמה או פדרציה עם Active Directory Federation Services.

3. Azure Application Gateway generally available

השירות עוזר לבנות יישומים Highly Scalable ו- Highly Available על ידי מתן איזון עומסים ובקרת שליטה ברמת היישום (HTTP/HTTPS). כמו כן, מציע יכולות SSL Offload ומאפשר עיצוב של חוויות מותאמות אישית המבוססות על Cookie Affinity. תמחור זמינות כללית יכנס לתוקף החל מה- 24 ביוני, 2015.

4. Azure SQL Data Warehouse limited public preview

שירות Azure SQL Data Warehouse מנוהל באופן מלא, אלסטי ובקנה מידה של Petabyte. שירות  Data Warehouse  תואם באופן מלא ומשולב עם מערכת ה- Ecosystem של Microsoft SQL Server.

5. שיפורים בהורדת קבצי Azure Usage

השיפורים מאפשרים ללקוחות להוריד בקלות את קבצי השירות, כך:

azure1

בעת הורדת קבצי השימוש, הלקוחות יקבלו 2 גרסאות. הראשונה (V1) בתצורה הקודמת והשנייה (V2) בגרסה החדשה הכוללת מידע נוסף ושמות עמודות מעודכנות בסעיף השימוש היומי.

azure2

6. תמחור חדש למכונות וירטואליות מסדרת D

כאשר השקנו את המכונות הווירטואליות ושירותי הענן שלנו מסדרת D בשנה שעברה, הצענו תמחור לקידום מכירות מיוחד. תקופת המבצע הזאת תסתיים באוגוסט 2015.

ה- Resource GUIDs למכונות הווירטואליות ושירותי הענן מסדרה D ישתנו.

7. תמחור חדש למכונות וירטואליות ושירותי ענן A0, A2, A3 ו-A4 מסוג Standard and Basic

azure3

 

 

ליאור רובין – Partner Technology Strategist 

חזון הענן הארגוני של מיקרוסופט

<פוסט אורח>

פלטפורמת Microsoft Cloud הינה היחידה שמציעה שלושה רבדים של שירותי ענן ארגוניים תחת קורת גג אחת:

תשתיות IT ופיתוח אפליקציות בענן, שירותי פרודוקטיביות ארגוניים ויישומים עסקיים

בשנה האחרונה הפכה מהפכת הענן לעובדה מוגמרת. מרבית העסקים הפנימו את התועלות הרבות  שמניב המעבר לענן ונמצאים בתהליך בחינה של שירותים וטכנולוגיות לצורך שיפור הגמישות העסקית וחיסכון ניכר בעלויות. ההתבגרות של פלטפורמת הענן וכניסתה לעידן Cloud 2.0  משנה מהותית את השאלות שארגונים שואלים את עצמם – במקום שאלות מסוג “מדוע עליי לעבור לענן?”, אנו נתקלים בהרבה יותר שאלות מסוג “איזה ענן ישרת בצורה האופטימלית והמקיפה ביותר את היעדים העסקיים שלי?”. בימים אלה, שבהם כמות העננים הטכנולוגים והספקים השונים מתחילה  להתחרות בכמות העננים בשמיים, אין ספק שמקבלי ההחלטות נדרשים לאמץ מתודולוגיה ארוכת טווח לעולמות הענן ולא רק לבחון שירותים טקטיים ומיידים בטווח הקצר.

תפיסת הענן הארגוני של מיקרוסופט הינה ייחודית בעולם הענן, בעיקר משום שהיא לא נבנתה רק על בסיס התשתיות והנכסים הטכנולוגיים של מיקרוסופט, אלא בראש ובראשונה על בסיס ניתוח והבנת צרכי הארגון המודרני.
אסטרטגיה זו, שנבנתה לאור שיתופי פעולה ארוכי טווח בין מיקרוסופט לבין ארגונים גדולים, משלבת בתוכה שלוש פרדיגמות חיוניות למחזור חיים עסקי של ארגון: פלטפורמה, פרודקטיביות ופתרונות עסקיים. שירותי הפלטפורמה והתשתית הארגונית המשולבים ב- Microsoft Azure, הינם הנדבך הראשון והבסיסי בתפיסת הענן הארגוני של מיקרוסופט. מבחינת ה-IT, הארגון מקבל גישה לסדרת המכונות הוירטואליות הגדולות והחזקות ביותר בשוק הענן במדדים של כוח עיבוד, זכרון ואחסון-תוך חיסכון ניכר בעלויות חומרה. עוצמתו של כוח המחשוב המוצע  גדולה פי שתיים עד פי ארבע מהמקסימום המוצע בכל פלטפורמות הענן האלטרנטיביות. בתחום האפליקציות Microsoft Azure מאפשרת פרסום מאובטח של שולחנות עבודה ותוכנות ארגוניות, שאליהן משתמשים יכולים לגשת ממכשירי מובייל, טאבלטים ומחשבים מכל סוג. מבחינת המפתחים, הם מקבלים גישה למגוון רחב של SDKים המובילים והמתקדמים ביותר בשוק, החל מפלטפורמות הקוד הפתוח המובילות בעולם, דרך שירותי פיתוח ייעודיים למכשירי מובייל (דוגמת שירות Notifications לכלל המכשירים) וכלה בשירותי Big Data דוגמת Machine Learning ופיתוח מובנה לסביבות Internet of Things.

הנדבך השני באסטרגיית הענן הארגוני של מיקרוסופט הינה שכבת השירותים של Office 365 שמטרתה להעצים את הפרודקטיביות והיעילות העסקית לכלל משתמשי הקצה בתוך הארגון.
מגוון הפתרונות התחיל להיכנס לשוק כבר לפני מספר שנים באמצעות שירותי Software-a-as-Service נפוצים דוגמת מייל בענן על בסיס Outlook הפופולארי, שירותי אחסון שבאופן ייחודי ניתנים במיקרוסופט עם נפח בלתי מוגבל, ופתרון ניהול פרוייקטים מקוון על בסיס Project Online.
אך שירותים אלו היוו רק נקודת הפתיחה לעולם מקיף של פתרונות ארגוניים שהינם החדשניים והמתקדמים ביותר בתחום: פיתוח רשת חברתית פנים ארגונית על בסיס Yammer, פתרונות הדרכה והכשרה לעובדים, פורטל שיתוף סרטים ומדיה מקוונת, יכולות Self Service BI על מגוון מקורות נתונים, מנוע חיפוש והתאמת תכנים פרסונלי ולומד, מערך תקשורת חיה מאובטח באמצעות Skype for Business ועוד ועוד. את כל השירותים הללו וכמובן את אפליקציות ה-Office המסורתית דוגמת וורד, אקסל ופאואר פוינט, ניתן לצרוך בכל* מכשיר – ממחשב נייח, דרך טאבלטים וכאלה באפליקציות ייעודיות לכל פלטפורמות המובייל.

הנדבך האחרון והמסכם באסטרגית הענן הארגוני  של מיקרוסופט הוא ציר הפתרונות העסקיים תחת עולמות ה-Dynamics, ובעיקר בעולמות הקשר עם הלקוח. שירות Dynamics CRM Online מאפשר הטמעה מיידית ומהירה של פתרון מוביל בתחומו לניהול תהליכי המכירות, השירות והשימור בארגון ומושתת על כלי התאמה אישית עשירים שתכליתם להתאים את הפתרון לצרכים העסקיים באופן מיטבי. רובד מרתק נוסף נוגע במחלקות השיווק ומציע את שירות Dynamics Marketing שמנהל את כלל הקמפיינים (באופליין ובדיגיטל), ומאפשר Execution רב ערוצי ממקום אחד עם מעקב ומדידה על הביצוע ברמת הקמפיין והלקוח. תחום ה-Dynamics, בדומה למרחב הדיגיטלי עצמו שבו נמצאים הלקוחות של הדור החדש, מתפתח בקצב מואץ ומציע מענה לכלל המגמות העסקיות החשובות בתחום.
ניטור רשתות חברתיות, מתן כלי Self Service לשירות לקוחות וניתוח התנהגות צרכנית בתוך מגוון רחב של ערוצים באמצעות כלי ה-Machine Learning של פלטפורמת Microsoft Azure הינן חלק קטן מתוך היכולות החדשות.

לסיכום, הענן הארגוני של מיקרוסופט חרט על דגלו להיות המקיף והעשיר ביותר מכל שירותי הענן הפעילים היום בשוק. הוא היחיד שזכה לתקן Leader בדו”חות האנליסטים של גארטנר סביב תחומי הפלטפורמה, התשתית, הפרודקטיביות והפתרונות העסקיים. מעמד מוביל זה מתפרס על פני כל סוגי שירותי הענן:

Software-as-a Service פנים ארגוניים דוגמת מייל, רשת חברתית, שיתוף מסמכים ועוד.

Business-as-a Service המיועדים לניהול מערך CRM ללקוחות, מחלקות השיווק וניתוחים מתקדמים של רשתות חברתיות.

Infrastructure-as-a Service המאפשרים אחסון וניהול של מכונות וירטואליות וסביבות עבודה בענן.

Platform-as-a Service שמציעים פיתוח אפליקציות מובייל, תשתיות קוד פתוח מובילות ותמיכה מלאה מצד שותפים עסקיים דוגמת Oracle, IBM ו-SAP.

אין ספק כי פיתוח תפיסת ענן ארגונית בעידן ה-Cloud 2.0 מחייבת את מקבלי ההחלטות להתייחס לעולמות הענן כהשקעה אסטרטגית לטווח ארוך, ולהתחיל לבצע בחינה מקיפה של פלטפורמות וספקים שלא תתמקד בשירותי נישה כאלה או אחרים אלא בפתרון רוחב שמותאם לצרכי הארגון וליעדיו העסקיים.


*במדינות תומכות

את הכתבה המקורית תוכלו למצוא במגזין ענן של עיתון הארץ או בלינק זה


מקווה שנהניתם מהסקירה, אתם מוזמנים לבקר באתר Azure  למבט כולל על השירות והפיצ’רים הייחודיים שלו.

אנחנו תמיד עומדים כאן לשירותיכם אז אנא – צרו עימנו קשר

AdirRon

אדיר רון, מנהל תחום חדשנות אסטרטגית, מיקרוסופט ישראל

מחברים את הנקודות עם פרויקט IoT פשוט: ConnectTheDots.io

לקראת אירוע ההאקטון למפתחי קוד פתוח שאני מקיימת בקרוב החלטתי לפתוח את הנושא עם כלל ציבור המפתחים הישראלי באמצעות פרויקט ConnectTheDots.io, פרויקט קוד פתוח חדש מבית היוצר של MS Open Tech.
הפרויקט יעזור לכם להכיר ולהתחיל עבודה עם המושג הטרנדי IoT באמצעות חיבור צ’יפים, בורדים ומכשירים זעירים אחרים לענן וחיבור ופיתוח שלהם יחדיו לידי יישום עובד עם כלי Data Analytics פשוטים של Azure דוגמת Event Hubs, Stream Analytics וכמובן שירות Machine Learning המוכר.

 ConnTheDots_logo

הפרויקט כל כך פשוט שרוב החבר’ה שאני מכירה בצוות של  MS Open Tech כבר הזמינו לעצמם את מכשיר ה- Raspberry Pi או ה- Aurduino יחד עם הסנסורים המתאימים כדי להתחיל למדוד את הטמפרטורה במשרד באמצעות אתר יעודי.

נשמע מגניב לא?

ConnTheDots_img1

תפיסת “האינטרנט של הדברים” היא לא פחות על “הדברים” מאשר על “האינטרנט”, וחשוב להסביר מדוע. שירותים הרצים בענן ויכולים לקיים פרויקטים עתירי מידע המופקים על ידי מכשירים מחוברים, הינם מרכיב חשוב ביותר לפתרון IoT מקצה לקצה. לרוב, וכאן הבעיה, שטח האחסון וכוח המחשוב שצמודים ל”מכשיר” מוגבלים.

טכנולוגיית הענן ממסמסת הגבל זה ונוספים, ולפתע אין גבול לדימיון, או להיתכנות אפשרית של רעיונות פרועים בתחום ה- IoT. אפשר לסמוך על hyper-scale data ingestion, Storage ואנליטיקס. אפשר להעביר תובנות במיידיות, בצורה מפורטת ובהתאמה אישית לפי איוונטים אל מסד נתונים. אפשר לבצע תחזוקה מונעת על ידי ניתוח טרה-בייטים של דאטה, מינוף כוח מחשוב של hyper-scale כדי להריץ אלגוריטמים מורכבים של ML (Machine Learning), וכמובן לבצע ניתוח וניטור כמעט בזמן אמת של זרימת מידע ממגוון של מכשירים, מקומות ושירותים.

זוהי רק נגיעה ממגוון של אפשרויות ודוגמאות הניתנות ליישום באמצעות שירותי ענן, ואני בטוחה שברגע שתקראו ותכירו טוב יותר את שירותי Azure בתחום – תוכלו לחשוב על רבים ונוספים.

הדבר הראשון שאנשים שואלים אותי לגבי התחום הוא: “אוקי, אבל איך מחברים את זה לענן?”
או במילים אחרות, איך מחברים את המכשיר החכם לשירותי ענן בצורה מאובטחת? איך מבצעים קונפיגורציה לשירותים משלימים? ואיך הופכים את כל המידע הזה לזמין במיידי עבור דאשבורדים, אתרים ואפליקציות מובייל?

כדי לעזור לכם להתחיל ליישם את פרויקט ה- IoT הראשון שלכם עם Microsoft Azure רצוי לעיין במאמרים מפורטים המצויים ב- Microsoft Azure dev center עבור כל שירות שתשקלו. כדי להשלים את התמונה יצרנו את ConnectTheDots.io, נקודת הפתיחה להטמעה end-to-end קלה של יישום ה- IoT הראשון שלכם. באמצעות המדריך תוכלו ללמוד איך לבצע קונפיגרציה בין מכשירים לענן, הקמת מערך אנליטיקס בזמן אמת, קביעת חוקי ML והגשה של המידע למי שרוצה בפורמט נוח לצריכה.

שירותי Azure הבנויים ל- IoT

בפוסט בלוג שפרסם לאחרונה ג’וזף שירוש, Corporate Vice President of Machine Learning, הכריזה מיקרוסופט על שירותים חדשים שמאמצים בחום ומהווים כוח משיכה ללקוחות הבונים פתרונות data-centered. שירותים רבים ב- Microsoft Azure בנוייים מלכתחילה עם תפיסת ה”אינטרנט של הדברים” טבועה בהם: Event Hubs, Stream Analytics, HDInsight ו- Machine Learning לדוגמא.

שירות Event Hubs נועד לעיבוד והכלה בצורה מאובטחת ואמינה של כמויות מידע טלמטרי עצומות, ממגוון של מקורות מרוחקים. השירות זמין לכולם כבר תקופה וניתן להיעזר בו כדי להבין אופציות של הכלת מידע טלמטרי מעל 1 GByte/sec עם בעיות תכולה מצטברת הנובעות ממאות אלפים של חיבורים במקביל, scale-out מסובך וכמובן בעיות reliability שהשירות נדרש לטפל בהם.

שירות Stream Analytics ששוחרר בגרסת ה- Preview שלו לא מזמן הוא מנוע עיבוד בזמן אמת שעוזר לפצח תובנות ממכשירים, סנסורים, תשתיות, אפליקציות ודאטה כדי להבין טוב יותר תבניות ואנומליות עם דאשבורד שממנו אפשר לגזור פעולה תגובתית אקטיבית בזמן אמת.

שירות Azure HDInsight מבוסס על Apache Hadoop. הוא מסוגל ל- scaling של petabytes on demand ומשתלב באופן מושלם עם שירותי Azure נוספים. HDInsigh הוא שירות מפתח בכל מה שקשור לתרחישי IoT משום שהוא מאפשר אנליזות של כמויות הדאטה אותן יפיקו המכשירים.

בקיץ האחרון התחלנו להציע את שירותי Machine Learning בגרסת Preview. השירות מאפשר אנליטיקות מורכבות ברמת שירות ה- web שניתן להקים תוך דקות/שעות, ומבטל את הקשיים הכרוכים בהטמעת טכנולוגיית ה- ML ביישומים מודרניים עתירי דאטה. כל העוסקים בתחום ישמחו לדעת כי Azure ML תומכת ב- R, סביבת פיתוח קוד פתוח לסטטיסטיקות ו- data mining.

ועכשיו לביזנס: ConnectTheDots.io  

ConnectTheDots.io הוא פרויקט קוד פתוח אותו יזמה קבוצת MS Open Tech כמגרש משחקים עבור שירותי Azure המיועדים לפרויקטים בתחום ה- IoT. לא משנה אם אתה יזם, ממציא, חובב IoT, מפתח בארגון גדול/קטן, מהנדס מערכות או עוסק בכל תחום קשור אחר – יש לך מקום בפרויקט.

בפרויקט הזה תוכל למצוא קוד מוכן מראש לחיבור מכשירים ל- Azure Event Hubs, הוראות להגדרה וקונפיגורציה של כמה משירותי Azure אשר הוזכרו למעלה למטרת ניתוח המידע הנשלח על ידי המכשירים, ואתר אבטיפוס להנגשת המידע לצרכן הסופי.

הפרויקט יגדל עם שירותים וסנסורים נוספים להם נעלה קוד מוכן, עוד מקרי בוחן בשימוש בשירותים השונים ואופציות הנגשת מידע מקצועיות ונוחות יותר.

 ConnTheDots_img2

בשחרור הראשוני של פרויקט ConnectTheDots.io הטמענו תרחיש end-to-end גנרי באמצעות לוח Arduino עם Weather Shield ששימש כ- endpoint סנסור ולוח Raspberry Pi ששימש כ- gateway.
החיישן שלח טמפרטורה, לחות ומידע נוסף ל- gateway שהעביר אותו הלאה לשירות Azure Event Hubs. בפרויקט הראינו איך ניתן להגדיר Stream Analytics כדי לבצע real time analytics על המידע שנשלח. כמובן שגם סיפקנו אתר בו הראינו את המידע בזמן אמת המגיע מהחיישנים וההתראות שהופעלו על ידי שירות Stream Analytics.

בקרוב נוסיף דוגמאות קוד ודוגמאות לשילוב ML בפרויקט.

אתם מוזמנים לתרום מהידע והניסיון שלכם לשיח ב- GitHub, להתריע על נושאים או באגים בשירות שחשוב לתקן או להוסיף, להוסיף תמיכה במכשירים נוספים, או תרחישים שלא חשבנו עליהם ויכולים לעזור להתחיל עבודה וליישם פרויקטים של IoT.

טוב, נתחיל? מדריך צעד-אחר-צעד ממש כאן >> Wiki

מספר המקומות ל- Microsoft Azure IoT Hackathon מוגבל, אך אתם מוזמנים להתרשם מהאג’נדה ולהגיש בקשה להצטרפות.

מקווה שתיהנו מהפרויקט והוא יאפשר לכם להתחיל צעדים ראשוניים בפיתוח ל- IoT. למידע נוסף אודות שירות Azure והפיצ’רים היחודיים שלו אתם מוזמנים לאתר Azure בעברית.

להתנסות בשירות Azure אתם מוזמנים להירשם לחודש ניסיון חינם עם קרדיט של 200$.

אנחנו תמיד עומדים כאן לשירותיכם אז אנא – צרו עמנו קשר

 clip_image002_thumb.jpg

  רחלי יחזקאל, מומחית טכנולוגיות Azure, מיקרוסופט

Some IoT fun with AllJoyn and Microsoft

On July 2nd the AllSeen Alliance announced that Microsoft has joined the group’s multi-company effort as a Premier Member to make it easier for a broad range of everyday devices, objects and services to interoperate seamlessly and intelligently.

AllSeen Alliance members are collaborating on a universal software framework and an underlying peer-2-peer protocol that allows devices to autonomously discover and interact with nearby products regardless of their underlying proprietary technology or communications protocols. Both, framework and protocol-implementations in this framework are made available as part of the AllJoyn open source code project.

I’ve been lucky to take a part in internal Microsoft IoT hackfest in Paris with collogues from all over the world: @joshholmes, @tomconte, @mszcool, @reichenseer, @jmspring, @timpark, @irjudson, @ankoduizer, @rachelyehe and daniele-colonna

In this week we got together, brought a few devices like Intel Galileo, Aurduino, Rasberry PI and Beagleboard. The main purpose was to explore what AllJoyn is about and what we can do with it in combination with Microsoft platform. In the picture below you can see the Beagleboard running the LightLed services, the LightLed Client running on the PC. It was a very interesting and exciting week, we learned a lot. I invite you to read my colleague’s blogs about our learnings and achievements and start implementing IoT scenarios with AllJoyn and Microsoft platform.

Beagleboard

This is the first blog post in a series of my team’s blog posts. In this blog post I will start with explaining what AllJoyn is all about, it’s conceptual model and what a developer has to understand before starting to write code. It is important to mention my resource is the document published by the AllSeen Alliance: Introduction to the AllJoyn™ Framework.

The AllJoyn framework is an open source software system that provides an environment for distributed applications running across different device to communicate together. This system defines a peer-2-peer protocol on-top of existing network protocols as well as an implementation of that protocol in an open-source framework for a variety of platforms.

The AllJoyn system handles the hard problems inherent in heterogeneous distributed systems and addresses the unique issues that arise when mobility enters the equation. This leaves application developers free to concentrate on the core problems of the application they are building.

At its core, the AllJoyn protocol and framework can be used to build up a distributed system, based on DBUS, IP (TCP and UDP) and “Remote Procedure Call” (RPC), when one process running on one device can invoke methods from other process, running on different device[MS1] .

The most basic abstraction of the AllJoyn system is the AllJoyn bus. Processes running on different devices are communicating through the bus. In other words the bus is the communication channel between two different processes regardless of where physical they are running.

In an AllJoyn Network there must be a service (or daemon) running on one of the devices in the AllJoyn Network. The service is connected to the bus where other process can connect to it and communicate. The bus by itself is just a special service (or daemon) that is used as a central communications hub (as mentioned above).

Additionally, the AllJoyn framework, includes a mechanism for Advertisements and discovery. When a service is started on a local device, it advertises its existence to other devices in its network.  Later, client application declare their interest in a specific service and can discover it. All this happens through this bus with a special communications protocol implemented using DBUS and UDP.

The AllJoyn discovery and communication is based on interfaces. Every AllJoyn app, service or client, should implement an interface. The interface is the way for a service to publish what API calls he provides, and for the client to discover the desired service.

After understanding what is the bus, services (daemon) and client process, and interfaces you are ready to start writing some code.

I invite you to read some more about AllJoyn and AllSeen Alliance as well with reading my very smart and talented collogues blog posts planned series:

How-to: setup an AllJoyn Dev Environment on Windows by Rachel Yehezkel

How-to: compile AllJoyn SDK with Visual Studio 2013 on Windows by Mario Szpuszta

How-to: compile AllJoyn Thin SDK with Visual Studio 2013 on Windows by Thomas Conte’

How-to: create a basic Intel Galileo App with VS2013 based on Windows-builds by Daniele Colonna and Thomas Conte’

 Rachel Yehezkel

Rachel Yehezkel, Technical Evangelist, Microsoft

5 צעדים ראשונים ליזם האינטרנט המתחיל

WIN12_Marius_06

צעד מס‘ 1 – מציאת הרעיון

רבים נוטים לחשוב שההצלחה של סטארט-אפ תלויה ברעיון טוב. במציאות מרבית הסטרטאפים המצליחים ביותר התחילו עם רעיון אחד ובמהלך הדרך שינו כיוון (המונח המקצוע לכך הינו pivot). ברוב המקרים כאשר משקיעים נשאלים על חשיבות הרעיון המקורי עבור החלטתם, רובם עונים שזהו אינו הגורם המכריע, אלא היכולת הביצועית של הצוות מתוך מחשבה שכאמור הרעיון המקורי יכול ורצוי שישתנה במהלך הדרך. חברות מצליחות כמו פייסבוק, eBay ונוספות לא הביאו בהכרח בשורה בעצם הרעיון (שהיה קיים באותה עת), אלא את היכולת הביצועית והחדשנות במרכיבים השונים של הפתרון. לכן, חישבו על רעיון טוב אבל קחו בחשבון שיהיו שינויים במהלך הדרך.

צעד מס‘ 2 – בנו מוצר מינימלי להשקה (MVP)

אתם רוצים לבנות מוצר או שירות שיעניין את הלקוחות שלכם, כזה שתוכלו לבנות עליו עסק מזהיר, אלא שבמרבית המקרים אתם זוכים לגלות את תגובת השוק רק לאחר שבניתם את המוצר והשקתם אותו. הרעיון המשתמע מכאן, כאילו המוצר שלם רק ביום יציאתו לשוק, הוא מוטעה מיסודו. מוצרים מצליחים התפתחו לאורך זמן תוך התבססות על פידבקים חוזרים ונשנים מהלקוח. אז אל תבזבזו את כל הכסף והזמן שלכם על בניית המוצר המושלם האחד (לדעתכם, כמובן). ההשקעה שלכם צריכה להתמקד בבניית מוצר מינימלי להשקה, או כפי שהוא נקרא בז’רגון המקצועי MVP, Minimum Viable Product. הרעיון הוא להוציא גרסה ראשונית שתציע את ערך הליבה של המוצר או שתיתן פתרון לבעיית הליבה של לקוחותיך. ה-MVP יכול להיות שקופית PowerPoint, תיבת דו-שיח או דף נחיתה פשוט. משהו שאפשר בדרך-כלל לבנות תוך יום או שבוע. הרעיון הוא לבנות מהר, לשחרר מוקדם, ולשחרר לעיתים קרובות תוך התבססות על המשובים שקיבלתם. רבים מהסטרטאפים החזקים ביותר כיום יצאו לראשונה בגרסה רזה במיוחד ורק לאחר מכן, ובהתבססות על קהל משתמשים צומח ונאמן, הוסיפו ופיתחו פיצ’רים נוספים למוצר או שירות.

צעד מס’ 3 – מימון הרעיון

מרגע שקיבלתם פידבק מהלקוחות, אתם צריכים להיכנס במלוא הכוח לשלב הפיתוח ולהתחיל להפיץ. בשלב הזה תזדקקו לסכום ראשוני שיאפשר לכם להתניע. אבל לפני שאתם מתחילים לחקור את האפשרויות, נסו להעריך מדוע אתם צריכים את הכסף. האם יש משהו שאתם יכולים להוציא למיקור חוץ? לא כדאי להוציא כסף על מה שאינו נחוץ לחלוטין בשלב התחלתי זה. ישנן מספר אפשרויות לגיוס כספים עבור הסטארט-אפ: מימון עצמי, תחרויות הזנק, משפחה וחברים, מימון המונים (crowd funding), בנקים, קרנות הון סיכון (אנג’ל וסיד) ועוד. אל תילחצו מגיוס הון לטווח הארוך ואל תמקדו בזה את המאמצים שלכם. הגורם החשוב ביותר בהזנק מצליח הוא לספק ללקוחותיכם מוצר זמין. זאת צריכה להיות המטרה שלכם, אז פשוט גייסו את המימון הנדרש להפצת המוצר.

צעד מס’ 4 – גייסו צוות מנצח

עסקים לא בונים מוצרים נהדרים, אנשים בונים אותם. כדי להתחיל לבנות את המוצר שלכם, תצטרכו צוות שיוכל לעזור לכם להפוך את החזון למציאות. ישנן 2 דרכים לבניית צוות – צוות פנימי או צוות חיצוני. כשאתם בונים צוות שכיר, אתם צריכים לחפש אנשים עם תשוקה, אנשים רעבים לאקשן, המסוגלים לעסוק במספר מטלות במקביל ולקחת על עצמם הרבה יותר מאשר מה שנמצא בתחום “מומחיותם” פר-סה. אם אתם מרגישים שלא נכון לכם להתחיל עם צוות שכיר, הוציאו את הפיתוח לחברה חיצונית, במיוחד כשמדובר בסטארט-אפ טכנולוגי. הרעיון של ‘מיקור חוץ’ יקפיץ רבים מכיסאם ותשמעו שפע של עצות נגד. בפועל, זה ממש לא נכון. כמה מהמוצרים המפורסמים ביותר היום התחילו את דרכם במיקור חוץ –Alibaba , Fab.com, Digg ו-Skype, וזאת רק טיפה בים.

העניין העיקרי שלכם כחברת סטארטאפ הוא להביא את מוצר הליבה ללקוחותיכם כמה שיותר מהר, ואם מה שיעזור לכם לבנות את גרסת הבתא שלכם הוא לחבור לשותף החיצוני הנכון, so be it. ברגע שביססתם לעצמכם אחיזה בשוק, תוכלו להרשות לעצמכם לבנות צוות פנים-ארגוני. אז תוכלו להעסיק את המפתח שעבד על המוצר שלכם או לקנות את החברה שפיתחה אתכם.

צעד מס’ 5 – תתכוננו ליציאה הגדולה לשוק

איך תביאו את המוצר שלכם לשוק? איך תגרמו לו להיראות ולהישמע?

התוכנית השיווקית שלכם צריכה להיות מוכנה עוד לפני שאתם מתחילים בפיתוח המוצר. ברמה העקרונית, זה אולי הצעד האחרון אבל הוא בוודאי המשמעותי ביותר מבין הצעדים שהוזכרו כאן. אתם צריכים לבנות קהילות בעלות פוטנציאל שיווקי ולקוחות קיימים שישמרו את המוצר חי. אתם צריכים להיכנס לרשתות החברתיות, לכתוב תוכן מדהים, לשקוע עד צוואר בשיווק תוכן, לבנות כלים שיעזרו ללקוחותיכם להפיץ את הבשורה בתוך הרשתות שלהם, ולערוך אירועים שיווקיים ואירועים מקוונים כגון סמינרים באינטרנט.

אין ספק, יש עוד המון דברים שאתם צריכים לעשות כיזמים כדי להזניק את היוזמה שלכם, בין השאר ניהול הכספים, ניהול התפעול, משאבי אנוש וכיו”ב, אבל אף אחד מאלה לא ישפיע על המוצר שלכם כפי שישפיעו עליו הדברים שתוארו כאן. אז אם אתם מוצאים ביזמות אושר אמיתי, כל התחומים האחרים האלה הופכים פשוט לחלק מרשימת המטלות היומיומית, ומאפשרים לכם להתמקד בחמשת צעדי הליבה שיביאו את הרעיון שלכם לשלב ההשקה.

אנחנו מזמינים אתכם להכיר את Microsoft Azure

או להתנסות בשירותי Azure במשך חודש עם 200$ חינם.

אנחנו תמיד עומדים כאן לשירותיכם אז אנא – צרו עימנו קשר

צוות Microsoft Azure, ישראל

מהפכה בעולם התשתיות – מדריך מקוצר לטכנולוגיית הענן

טכנולוגיות הענן חוללו מהפכה מעבר לעולם המחשוב עצמו, אשר משפיעה באופן ישיר על היכולת של עסקים רבים לצמוח ללא השקעות גדולות, להתמודד עם שינויים בביקוש ולהתחרות בתנאי שוק דינמיים. במאמר זה אציג מעט מהשינויים שחוללו טכנולוגיות הענן בעולם העסקים, את הסיבות העיקריות למעבר ארגונים לענן, ואת הרלוונטיות של טכנולוגיות אלו עבור עסקים גדולים וקטנים כאחד.

מבט קצר אל העבר

בעבר הלא רחוק הקמת עסק, כמו סטארטאפ לפיתוח תוכנה למשל, היה כרוך בהשקעות בתשתיות מחשוב. שרתים, קווי תקשורת, אחסון, אבטחת מידע, גיבויים, ורישוי לתוכנות פיתוח ותוכנות אחרות, היוו חסם עבור יזמים בדרכם להקים עסק. מלבד עלויות הרכישה, עסקים אלה היו צריכים להתמודד גם עם עלויות תחזוקה.

מהן טכנולוגיות ענן וכיצד הן משנות את הכל

“טכנולוגיות ענן” הינו שם רחב המתאר שימוש ביכולות מחשוב (תוכנה וחומרה) אשר אינן מותקנות ומתוחזקות באופן מקומי ושהגישה אליהן מתבצעת באמצעות האינטרנט. לאורך השנים התפתחו מספר מגמות אשר הבשילו לידי מהפכה של ממש.

מודל “תוכנה כשירות”

בתחילה דובר על מעבר של תוכנות מקומיות למודל של “תוכנה כשירות” (Software as a Service). כבר בתחילת שנות האלפיים קמו חברות אשר הציעו שירותים שעד אז נחשבו לשירותים קריטיים אשר חייבים להישאר בתוך הארגון. הן הציעו זאת כשירות אשר נגיש מכל מקום ומתומחר במודל של מנוי חודשי (בניגוד למודלים שהיו קיימים באותו זמן). למרות שההתחלה לא הייתה קלה, עסקים קטנים וארגונים גדולים זיהו את היתרונות שבמודל החדש והצטרפו לשירות זה. מודל ה- SaaS היה גם אטרקטיבי עבור אותן חברות שהציעו את השירותים הללו, שכן לרוב השירותים הוצעו ברכישה עצמית (self service) ולכן לא הצריכו אנשי מכירות. מודל הרישוי החודשי היווה יתרון תזרימי מובהק בעל הכנסה קבועה לאורך זמן.

מודל “פלטפורמה כשירות”

סביבות הפיתוח, המהוות תוכנה לכל דבר, עברו גם הן לענן ובכך הפרידו בין סביבת הפיתוח לסביבת התשתית. עובדה זו הקלה מאוד על עבודת המפתחים, שנהנו מסביבה המרכזת את הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום. דוגמה לשירות שכזה הינו שירות Azure Platform as a Service.

מודל “תשתית כשירות”

עם התפתחותן של טכנולוגיות וירטואליזציה, נוצרה אפשרות של ניהול מכונות וירטואליות, תוך הפרדה מלאה של שכבת החומרה הפיזית מהשכבה הווירטואלית (ניהול המכונות הווירטואליות, האחסון והרשת). כך בעצם נוצר מצב שבו ארגונים ניהלו את תשתיות המחשוב שלהם באופן המאפשר הפרדה מלאה (isolation) בעוד הם יושבים על תשתית פיזית המשותפת לארגונים שונים. עובדה זו היוותה בסיס לסוג נוסף של שירות אינטרנטי – “תשתית כשירות” – Infrastructure as a Service. 

על פי מודל זה העסק למעשה שוכר תשתיות מחשוב, הכוללות מכונות וירטואליות (שרתים), אחסון, שירותי רשת, אבטחת מידע ועוד בעלות חודשית. התשתית מנוהלת על ידי ספק השירות וכך מצמצמת עלויות ומונעת “כאב ראש” גדול לבעלי העסקים.

מודל זה הביא יתרונות רבים לעסקים קטנים וגדולים:

· חיסכון בעלויות – במקום לרכוש תשתית אשר דורשת תחזוקה ואף שדרוג/החלפה לאחר מספר שנים, ניתן לעשות שימוש בתשתית שמתעדכנת כל הזמן ומנוהלת על ידי גורם שלישי. בנוסף ניתן לקבל את מרכיבי הרישוי השונים בעלות החודשית שנקבעה.

· Scalability – אחד היתרונות הבולטים של שירותי התשתית כשירות, הינו גמישות הגדלה והקטנה לפי הצורך. להבדיל מתשתית מקומית, שבדרך כלל רוכשים לפי צפי גדילה, התשתית בענן בלתי מוגבלת ושירותים רבים מאפשרים לבצע Scale up ו- Scale down באופן דינמי לפי הצריכה בפועל.

· שלם לפי צריכה – כמובן שליתרון הגמישות מלווה גם המודל של תשלום לפי צריכה בפועל (pay as you go). זהו יתרון חשוב ביותר שהופך זאת למהפכה של ממש. 

ניתן לשלם אך ורק על פי הצריכה וכך למעשה מבטלים את המודל הישן של תשלום על הקצאת תשתיות על פי תחזיות כאלו ואחרות.

· תמיכה בטכנולוגיות חדשות – שירותי הענן מספקים כל הזמן את הגרסאות החדשות ביותר של כלל מרכיבי הפתרון.

· אבטחת מידע, גיבויים וזמינות גבוהה –  נושאים אלו הם בעצם האתגר הגדול של הארגונים בתחזוקה המקומית של תשתיות המחשוב הארגוניות. בשירות הענן נושאים אלה מטופלים על ידי ספק השירות ברמה הגבוהה ביותר. כמובן שעצם העובדה שהשרתים מצויים במקום מרוחק ומאובטח היטב תורמת לנושא הגיבוי וההתאוששות מאסון. בנושא הזמינות הגבוהה, שירותים מתקדמים מאפשרים לנהל את התשתית ממקומות שונים על פני הגלובוס וכך להבטיח את זמינותם.

· תמיכה מיידית – נושא התמיכה הינו קריטי עבור הארגונים. ספקי שירותי ענן גדולים מספקים שירותי תמיכה מסביב לשעון ואף מסייעים בהטמעת פתרונות באמצעות שותפים מקומיים.

· אין צורך בידע מוקדם – כאמור, מרבית הקושי בניהול התשתיות עובר אל ספק השירות. עם זאת, ניתן לשלוט ולנהל את התשתיות תוך התרכזות בנושאים של קביעת מדיניות ואכיפה.

· ניהול תשתיות עם מודעות לסביבה – ניהול תשתיות בענן הינה השיטה היעילה ביותר, שכן אין הקצאה של משאבים ללא צורך ולכן אין בזבוז. בנוסף, ספקי שירותי ענן בדרך כלל מתאמצים להשתמש בטכנולוגיות ירוקות לצריכת אנרגיה וקירור וכך מגבירים אף יותר את נושא הידידותיות לסביבה.

הענן ההיברידי – לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה

היתרונות לעיל הופכים את הענן לאטרקטיבי עבור חברות קטנות וארגונים גדולים כאחד. כמו כן, ניתנת לארגונים האפשרות לעשות שילוב של שימוש בענן ציבורי (תשתית מרוחקת) עם ענן פרטי (תשתית מקומית) כדי לענות על הצורך של ארגונים המעוניינים לשמור אפליקציות ספציפיות על גבי תשתית המקומית.

זה בהחלט אפשרי כפי שפורט בפוסט קודם: הענן ההיברידי – גלו את הטוב שבכל העולמות

לסיכום,

אם בעבר הקמת עסק הצריכה השקעה רבה הרי שהיום אנחנו רואים שחברות רבות קמות עם השקעות מינימליות ולעיתים אף ללא השקעה כלל. כלומר, חסמי הכניסה לשוק הצטמצמו, דבר המאפשר הקמת יוזמות חדשות אשר יכולות לבחון עצמן אל מול השוק ולא אל מול המשקיעים. היתרונות הרבים עבור חברות קטנות נכונות גם עבור ארגונים גדולים. בנוסף, גם לעניין החשש מהמעבר לענן יש מענה באמצעות הענן ההיברידי, אשר מספק את יתרונות הענן הציבורי בעוד שחלק מהתשתיות נשארות on-premise.

אני מזמינה אתכם להתחיל את המעבר לענן באופן הדרגתי או מלא.

פרטים נוספים תמצאו באתר Microsoft Azure

או פשוט הירשמו להתנסות בשירותי Azure עם 200$ חינם למשך חודש.

אנחנו תמיד עומדים כאן לשירותיכם אז אנא – צרו עימנו קשר

clip_image002

שלי גבריאל, מנהלת שיווק Cloud & Servers ומנהלת המוצר Microsoft Azure במיקרוסופט ישראל